Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

3. BİTLİS TANITIM GÜNLERİ

Bitlis Tanıtım Günleri.jpg

Tarih boyunca bir çok medeniyete vatanlık etmiş Bitlis İlimiz, yılın 12 ayında turizmin her türüne cevap verebilecek bir potansiyele sahiptir. Anıtsal yapıları, eşsiz doğası, geleneksel kültürü, dünyanın ikinci büyük krater gölü olan Avrupalı Seçkin Destinasyon (EDEN) ödülü almış Nemrut Krater Gölü, Selçuklu Medeniyetinin en büyük eserlerini içinde bulunduran Ahlat İlçesi, çetin kış şartlarının beraberinde getirdiği kış turizmi imkanları, Bitlis İlimizin turizm zenginliklerinin bazılarıdır.

Sahip olduğumuz bu değerlerin ve geleneksel kültürümüzün (el sanatları, yemek, halkoyunları, yöresel ürünler v.s.) tanıtımı amacıyla İstanbul İlinde “Bitlis Tanıtım Günleri” düzenliyoruz.

Bitlis İlimizin turizm değerlerinin tanıtılması, ekonomik ve ticari kapasitesinin artırılması, alternatif turizm olanaklarının ortaya çıkarılması, sanayi ve tarım ürünlerinin markalaşmalarının sağlanarak yeni pazarlara ulaşma imkânlarının artırılması, İstanbul ve Marmara Bölgesinde yaşayan Bitlisliler arasında tanışma ve dayanışma ruhunun geliştirilmesi ve ziyaretçilere gösterilmesi amacını taşıyan ve İstanbul’da üçüncüsü olan “Bitlis Tanıtım Günleri”  İstanbul Maltepe Etkinlik Alanında 30 Kasım – 03 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenecektir.

            Valiliğimiz, İlçe Kaymakamlıkları, Belediyeler ve bazı kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları, turizm işletmeleri ve yöresel ürün standlarının kurulacağı tanıtım günleri etkinliğinde ziyaretçilere yöresel tatlarla birlikte çeşitli konserler,  halkoyunları gösterileri gibi eğlenceli aktiviteler sunulacaktır.

İstanbul ve Marmara Bölgesinde yaşayan herkesi 30 Kasım – 03 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Etkinlik Alanında’ki “Bitlis Tanıtım Günleri” etkinliğimize bekliyoruz.