Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

11. TAHRAN ULUSLARARSI TURİZM FUARI

İranlı turistlerin büyük ilgi gösterdiği ve Türkiye'den çok sayıda firmanın katıldığı 11. Tahran Uluslararası Turizm Fuarı’na “Bitlis” olarak katılım sağladık. 23 – 26 Ocak 2018 tarihleri arasında başkent Tahran'da gerçekleştirilen fuara; 21 ülkeden geniş bir katılım sağlandı.

                                                                                        

Bitlis’imizin turizm zenginliklerini tanıtmak üzere Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) işbirliği ile düzenlediğimiz stantla bu fuardaki yerimizi aldık. İlimizdeki turizm sektör temsilcileri ve DAKA yetkilileri ile birlikte katıldığımız fuarda, hazırlanan farsça tanıtım materyallerinin dağıtımı yapılarak, tanıtım filmi ve slayt gösterileri yapıldı.

İranlı ziyaretçi ve turizmcilerin ilgi odağı olan standımızda, bölgemize gerçekleştirilecek turlar ve ziyaretlerle ilgili önemli görüşmeler yapılmış, beklentiler saptanmış, sektör temsilcilerimizle İranlı turizmciler arasında bağlantılar gerçekleştirilmiştir.

İranlı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ülkemizin sınır İllerine olan talepten İlimizin de istifade edebilmesi için; coğrafi yakınlık, ulaşım, konaklama hizmetleri ve cazibe unsurlarındaki zenginlik ve farklılıklarımızı tanıtma fırsatı bulduk .

IMG_3745.pdf
LHBZ7011.pdf
BDBH4903.pdf