Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

DARICA BİROL GÜVEN KISA FİLM YARIŞMASI

Darıca Birol Güven Kısa Film Yarışması
YARIŞMANIN TEMASI:
Hikayem Darıca’yla Buluşuyor!
YARIŞMA SÜRECİ:
Film Teslim Başlama Tarihi: Haziran 2022
Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2022
Finale Kalan Eserlerin Duyurusu: 20 Ekim 2022
Ödül Gecesi: 29 Ekim 2022
YARIŞMANIN AMACI:
Değerli film severler, sahip olduğumuz akıllı telefonlar sayesinde artık film çekmemek için hiçbir bahanemiz yok. Bazen akla düşen hikâyenin çekimi; teknik detaylar, ekipman maliyetleri gibi sebeplerden dolayı gözde büyür, hatta çoğu zaman gerçekleştirilmez bile. Günümüzde ise teknolojinin imkânları çok daha başka bir seviyeye geldi. Bu vesile ile ünlü markaların ve yönetmenlerin akıllı telefonlarla film çektikleri bir dönemde, yüksek maliyetli ekipmanlara ihtiyaç duymadan son derece başarılı sinema deneyimi sunan, pek çoğumuza ilham verecek bir film çekebileceğine inanıyorsan, Darıca Birol Güven Kısa Film Yarışması seni bekliyor.
Çocuklar Duymasın ve Seksenler dizisi gibi yapımcılığını üstlenen Darıcalı ünlü senarist Birol GÜVEN yönetmeliğindeki projenin amacı; teknolojinin olumlu yanlarına kayıtsız kalmayıp sanata katkıda bulunmak, kısa filminizi Haziran 2022 – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında öncelikle https://forms.gle/oCsJsUyV51J9yrwu6 formu doldurduktan sonra, Darıca Kaymakamlığı Yalı Mah. İstasyon Caddesi No:122 adresine e-postayla veya elden gönder, hem teknolojinin olumlu yönlerine farkındalık yaratmış ol hem de, jüri üyelerinin değerlendirilmesi sonucunda ödül kazanma şansın olsun!
Öyleyse teknolojinin olumlu yanlarını ekipmanlara değil, hikâye anlatımına odaklanarak tüm 15 yaş üstü film sevenleri ‘Hikayem Darıca’yla Buluşuyor’ temasıyla film çekmeye davet ediyoruz. Amacımız Türkiye geneli sinema yeteneklerini keşfetmek, desteklemek ve onları yarının yönetmenleri olmalarına yardımcı olmak. Birol GÜVEN, Tamer KARADAĞLI, Şoray UZUN, Volkan SEVERCAN ve Emre KAVUK gibi ünlülerimizin jüri koltuğunda filmin değerlendirilecektir. Yarışmada Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo ve Televizyon Öğretmeni Mert URHAN tarafından kısa film atölyeleri de düzenlenecek. Yarışmanın tek koşulu filmlerin Darıca’da çekilmiş olmasıdır.
YARIŞMA SÜRECİ VE ÖDÜL TÖRENİ:
Film teslimi 3 Haziran 2022 başlar, 30 Eylül 2022 saat: 23:59 da sona erer. Eser gönderimi Darıca Kaymakamlığı Yalı Mah. İstasyon Caddesi No:122 adresine e-posta veya elden teslimle olacaktır, hem teknolojinin olumlu yönlerine farkındalık yaratmış ol hem de değerli jüri üyelerinin değerlendirilmesinde ödül kazanma şansın olsun! Ödül töreni 29 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşecektir. İletişim için: kisafilmdarica41@gmail.com veya 0(262)745 16 24
KISA FİLM YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ:
Birinci 15.000 TL
İkinci 10.000 TL
Üçüncü 7.000 TL
Mansiyon Ödülü 5.000 TL
Yarışma hakkında detaylı bilgi için http://www.darica.gov.tr/duyurular
Kısa Film Atölyesine Başvuru için https://forms.gle/bciyCoFPaRyqyNmH7
Kısa Film Ön Başvuru Formu İçin https://forms.gle/oCsJsUyV51J9yrwu6birol güven.jpeg